Венерологічні захворювання у чоловіків

Автор: | 29.08.2017

венерологічні захворювання у чоловіків

Якщо у вас був незахищений статевий акт, ви могли заразитися небезпечним венерологічним захворюванням. Не можна так зневажливо ставитися до свого здоров’я, адже деякі хвороби неможливо вилікувати повністю і вам доведеться жити з ними все життя. Отже, у вас був незахищений інтим і через деякий час ви почали підозрювати, що підхопили якусь заразу. Але впевненості в цьому немає і ви не знаєте, звертатися до лікаря чи ні. Сьогодні ми розповімо, як проявляють себе венерологічні захворювання і як їх розпізнати на ранній стадії.

Перші ознаки венерологічних захворювань у чоловіківВенерологічні захворювання у чоловіків

Щоб не запустити хворобу і успішно вилікувати її, вам потрібно розпізнати проблему на початковій стадії. Якщо ви будете ігнорувати перші симптоми, хвороба може вплинути на вашу потенцію і можливість мати дітей в майбутньому.

Виділяють наступні форми протікання венерологічних захворювань:

 • гостра — в перші дні після зараження інфекцією, її тривалість — не більше двох тижнів. У цей період захворювання набагато простіше виявити, ніж на двох наступних стадіях. Найчастіше чоловіки відчувають біль, легке або сильне печіння при еякуляції або сечовипусканні. У більшості випадків також з’являються виділення з члена. Зараження може статися навіть при оральні пестощі. В даному випадку з’являється біль в горлі, наліт білого кольору, симптоми дуже схожі з ангіною.
 • хронічна форма — з’являється після закінчення 1-2 місяців з моменту зараження інфекцією. Її діагностують у тих чоловіків, які не звернулися до лікаря на початковому етапі і не займалися лікуванням проблеми. В даному випадку симптоми стають менш вираженими, практично непомітними. Тепер позбутися від інфекції буде набагато складніше, тому що організм вже не хочеться з нею боротися. Небезпека хронічної форми в тому, що дуже часто вона впливає на роботу органів і всього організму — інфекція провокує серйозні захворювання.
 • латентна форма — проходить без будь-яких симптомів і в даному випадку розпізнати захворювання практично неможливо, тільки шляхом здачі аналізів. Інфекція може перебувати в «спящем9raquo; стані протягом багатьох місяців і навіть років. При зниженні імунітету вона активізується.

Загальні ознаки венерологічних захворювань у чоловіків:

 • Больові відчуття, легке або сильне печіння при сечовипусканні, еякуляції
 • Виділення різного кольору і консистенції зі статевих органів
 • Можливе підвищення температури тіла
 • Симптоми легкої застуди — біль в горлі, нежить, слабкість
 • Больові відчуття внизу живота, в області інтимних органів

Звичайно ж, симптоми можуть відрізнятися в залежності від хвороби. У будь-якому випадку, не варто намагатися самостійно діагностувати проблему, це може тільки нашкодити вам. Для діагностики зверніться до лікаря, він призначить вам необхідні аналізи і виходячи з їх результатів — лікування.

Які аналізи потрібно здавати?

Для того щоб визначити вид інфекції, вам потрібно здати аналізи. Лікар призначає пацієнтам мікроскопію мазка, вона дозволяє розпізнати багато захворювань. Перевага цього методу в тому, що результат вам скажуть в той же день.

У деяких випадках мазок не дає результат, тому додатково призначається посів. Незважаючи на те, що вам доведеться чекати результат кілька днів, методика відрізняється точністю і результативністю.

Полімеразна ланцюгова реакція з крові — дорогий аналіз, який призначають тільки в окремих випадках, коли потрібно розпізнати складний вірус. Найчастіше призначають для визначення герпесу або СНІДу.

Як лікувати венерологічні захворювання

Більшість з них успішно лікуються, але вірус може залишитися в крові на все життя. Для усунення симптомів хвороби лікар призначить антибіотики, які ефективно усувають бактерії та інфекції.

Не існує універсального антибіотика, який можна було б використовувати при лікуванні венерологічних захворювання. Препарат призначається тільки виходячи з результатів мазка або посіву.

Крім цього, пацієнт повинен стежити за станом свого імунітету — відмовитися від шкідливих звичок, правильно харчуватися і приймати вітамінний комплекс. Також на період лікування доведеться відмовитися від інтиму, а після завершення лікування — оберігатися. Вам партнер теж повинен пройти лікування.

До чого можуть призвести венеричні хвороби у чоловіків?

Якщо хвороба виявиться із запізненням, і ви не займетеся її лікуванням вчасно, це загрожує вам серйозними наслідками — проблеми з ерекцією, безпліддя, онкологія, зниження активності сперматозоїдів, запальні процеси статевих органів і навіть смерть.

Ознаки венерологічних захворювань у чоловіків: стадії інфікування, наслідки

Основні ознаки венерологічних захворювань у чоловіків

 • Найбільш поширені венеричні захворювання у чоловіків
 • Стадії венеричних захворювань у чоловіків
 • Основні ознаки венеричних захворювань у чоловічої статі
 • Наслідки венеричних захворювань
 • Методи лікування венеричних захворювань

Безладні сексуальні відносини з ігноруванням засобів бар’єрної захисту і наркоманія — згубні кроки нездорового способу життя, які можуть привести до виникнення у чоловіка того чи іншого венеричного захворювання. Для того щоб призначений лікарем курс лікування був ефективним, необхідно виявити захворювання на ранній стадії.

Венерологічні захворювання у чоловіків

Якщо чоловік не проходить регулярні профілактичні огляди, не здає відповідні аналізи, то своєчасно виявити венеричне захворювання він може і сам по певним симптомів. Тому далі будуть розглянуті основні ознаки венерологічних захворювань у чоловічої статі.

Найбільш поширені венеричні захворювання у чоловіків

Найбільш поширеними венерологічними захворюваннями є:Венерологічні захворювання у чоловіків

 1. Сифіліс. Його збудником є ​​бліда трепонема. На початковій стадії лікувати його досить просто, але в разі занедбаності лікування буде складним і тривалим. Існує 3 стадії сифілісу: 1-я, яка може проявлятися на 3-го тижня після зараження, 2-я, що виникає на 4-10 тижні, і 3-я, яка може проявитися приблизно через рік після інфікування. Якщо сифіліс не лікувати на самому початку, то через деякий час він може вразити всі органи і системи людського організму, що призведе до летального результату.
 2. Гонорея — найбільш поширене захворювання, що передається статевим шляхом. Зазвичай вона лікується досить легко за допомогою певних антибіотиків та дотримання раціону харчування.
 3. Хламідіоз виявляється через попадання в організм паразитичної бактерії — хламідії. Поширюється досить швидко, так як симптоми інфекції виявляються не виражено, тому помітити їх досить складно.
 4. Трихомоніаз — одне з венеричних захворювань, яким можна заразитися вагінальним шляхом, тому що природним місцем існування трихомонади служить саме піхву.
 5. Генітальний герпес, збудником якого виступає звичайний герпес. Вилікувати дана недуга повністю неможливо, можна тільки усунути симптоми в момент його загострення.
 6. Вірус імунодефіциту — ретровірус з роду лентивирусов, що викликає ВІЛ-інфекцію. Він вражає клітини імунної системи, в результаті чого пригнічується її робота, вона втрачає можливість захищатися від інфекцій і пухлин. Це призводить до смерті хворого в середньому через 9-11 років після зараження.

Повернутися до списку

Венерологічні захворювання у чоловіківВенерологія розрізняє дві основні форми венерологічних захворювань у чоловіків: гостру і хронічну. Перша форма розвивається тоді, коли після занесення інфекції пройшло трохи часу. При цьому хвороба проявляється певними симптомами. Якщо ж у цей період не почати кваліфіковане лікування, то венерологічні захворювання переходять у хронічну стадію. При цьому симптоми можуть зникнути, або може зменшитися ступінь їх вираженості, тому деякі думають, що захворювання пройшло. В цьому і полягає все підступність венеричного захворювання у чоловіка. Насправді симптоми пропадають через те, що організм перестає боротися з інфекцією, що призводить до її міцному обгрунтуванню в чоловічому тілі. Виявити захворювання в цьому випадку допоможуть тільки спеціальні аналізи.

Небезпека хронічної форми, крім важких (а іноді й летальні) наслідків, полягає в тому, що чоловік, вважаючи себе абсолютно здоровим, може поширити інфекцію на своїх близьких і знайомих. При цьому за результатами проведених досліджень вчені дійшли висновку, що жінки набагато частіше інфікуються від чоловіків, ніж навпаки.

Повернутися до списку

Основні ознаки венеричних захворювань у чоловічої статі

Існують певні симптоми, які проявляються практично у всіх захворювань даного типу:

 • печіння і свербіж під час сечовипускання;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • підвищення температури тіла;
 • болю в паховій області;
 • болю в попереку, в придатку яєчка і в крижах;
 • порушення еякуляції;
 • слизові, білі пінисті або зелені виділення зі специфічним запахом з пеніса.

Венерологічні захворювання у чоловіківОднак деякі симптоми венерологічних захворювань є специфічними. Наприклад, прояв різних пухирів або ерозій в області геніталій або на сідницях можуть свідчити про наявність генітального герпесу. У той же час трихомоніаз і гонорея проявляються у вигляді хворобливого і утрудненого сечовипускання, печіння і свербіння в паху, виділення з пеніса рідини специфічного запаху і кольору.

Сифіліс ж діагностувати зі 100% вірогідністю можна. В цьому випадку необхідно здати спеціальні аналізи, пройти лабораторне дослідження, і тільки після цього лікар може зробити деякі висновки. Але існує один симптом, який характерний саме для сифілісу — наявність твердих шанкров, які з’являються в області геніталій.

Що ж стосується симптомів ВІЛ, то вони досить неоднозначні, їх дуже легко сплутати з симптомами грипу або ГРЗ. У звичайних випадках це наявність лихоманки, головного болю, підвищеної температури і ін.

Повернутися до списку

З найбільш небезпечних наслідків венеричних захворювань у чоловіків варто виділити:Венерологічні захворювання у чоловіків

 • рак, який може бути наслідком інфікування вірусом папіломи;
 • вірус герпесу знижує якість сперми;
 • запалення передміхурової залози може викликати мікоплазмоз;
 • трихомоніаз призводить до захворювання яєчок, сечових шляхів і простати;
 • хламідіоз вражає простату, сечовипускальний канал і передміхурову залозу;
 • сифіліс називають повільною смертю, тому що він вражає весь організм, а при відсутності якісного лікування настає летальний результат;
 • після гонореї можуть запалитися придатки яєчок, внутрішні статеві органи, простата, що призводить до імпотенції і безпліддя.

Про вірус імунодефіциту і його наслідки варто говорити окремо. Він вражає весь організм, починаючи від рогівки очей і закінчуючи лімфою.

Найстрашніше те, що протягом кількох перших тижнів після зараження даний вірус ніяк не проявляється, що може привести до його поширенню на інших людей, що контактують з хворим.

Повернутися до списку

Венерологічні захворювання у чоловіківЯкщо інфекція завдяки аналізу або іншим способом виявлена ​​вчасно, то це набагато збільшує шанси ефективного лікування. Для призначення оптимальної терапії слід пройти обстеження і здати відповідні аналізи. Основу лікування складають сульфаніламіди і антибіотики.

Кожній групі статевих інфекційних захворювань відповідає певна група антибіотиків. Але з часом у деяких бактерій виробляється імунітет до медикаментозних препаратів. Тому лікування повинно протікати комплексно і під суворим наглядом фахівця.

Вчасно не виявлена ​​інфекція може призвести до додаткових ускладнень: безпліддя, захворювання простати і ін. В деяких випадках саме ускладнення більш небезпечні, ніж саме інфікування.

Венерологічні захворювання потрібно своєчасно і повноцінно піддавати лікуванню, тому що вони впливають не тільки на якість, але і на тривалість життя хворого. Якщо є перші ознаки інфікування, необхідно відразу ж звернутися до лікаря, пройти обстеження, здати аналізи і отримати курс лікування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *