Здуття живота

Автор: | 29.08.2017

Здуття живота: причини. Як позбутися від здуття живота: народні засоби

Здуття живота

Здуття живота трапляється з різних причин. Якщо це рідкісне і швидко проходить явище, то його можна пояснити тим, що та чи інша їжа погано перетравлюється і замість того, щоб засвоїтися в організмі, вона починає бродити і утворювати гази. Метеоризм іноді виникає після їжі, якщо людина поїла молочних продуктів. Це відбувається через те, що у людини недостатньо ферменту під назвою «лактаза», який потрібен саме для перетравлення молока і його похідних. І тоді лактоза, або молочний цукор, починає бродити в животі.

Погано перетравлюються також продукти з грубою клітковиною, такі як бобові, насіння, овес, горіхи, капуста, мед, насіння, фрукти, дріжджі. Після них також може виникнути здуття живота. Особливо якщо їх переїсти або є дуже швидко, не пережовуючи ретельно.

Причиною метеоризму можуть стати також харчові алергії. У цих випадках може з’явитися нежить і висип. Це говорить вже про те, що імунна система не працює належним чином, і причину треба шукати в низькій опірності організму до впливів зовнішнього середовища.

Здуття живота може виникати також через серйозні причин, які не можна пояснити лише поганим переварюванням тих чи інших продуктів. Причина може критися в захворюванні, тоді метеоризм буде лише наслідком хвороби. В цьому випадку необхідно обстеження у фахівця, щоб встановити основну причину, яка і призводить до утворення газів в кишечнику.

Які хвороби супроводжуються здуттям живота

Синдром роздратованого кишечника. При цьому захворюванні нервові закінчення надмірно реагують на їжу і як наслідок з’являються спазми в товстому кишечнику. Калові маси не можуть просуватися далі і виникають запори. Стінки кишечника розтягуються, збільшується газоутворення.

постійне здуття живота може сигналізувати про виникнення таких захворювань, як апендицит, дисбактеріоз, непрохідність кишечника, дивертикуліт, жовчнокам’яна хвороба, закупорка сечовивідних шляхів, виразка або пухлина в кишечнику. Тому при наявності захворювань марно боротися з здуттям живота — треба звернути пильну увагу на його причину. Вилікувавшись від хвороби, легко позбутися від супутніх неприємностей.

Якщо всі способи перепробувані і хвороб немає, а здуття живота є — спробуйте звернутися до нетрадиційної медицини. Зараз все більших обертів набирає наука психосоматика, яка допомагає розібратися в глибинних нервових процесах, що відбуваються в організмі. Ця наука стверджує, що всі захворювання і реакції організму виникають через невірні нервових імпульсів, які людина при бажанні може контролювати. А якщо немає імпульсу — немає і хвороби. Результати вилікуваних говорять про те, що в цьому є велика частка істини.

В рамках цього напрямку народної медицини здуття живота пояснюється тим, що людина не хоче приймати будь-які ситуації в своєму житті і відчуває страх. В основному це страх змін. Луїза Хей, яка за допомогою свого методу виліковує навіть від онкології, пише про це: «Тваринний страх, жах, неспокійний стан. Бурчання і скарги ». Причина може критися також в нереалізованості в житті. Є ідеї, є мрії, а реалізації немає. Російський фахівець в цій області С.М. Пеунова приділяє страхам як причини захворювань дуже велика увага, вона навіть написала окрему книгу на цю тему.

В життєвому досвіді автора є випадок, який підтверджує цю теорію. Колега сильно переживала через те, що її брат одружився на жінці, яка їй не подобалася. Після весілля у неї почалися спазми в кишечнику і сильні болі, вони не проходили навіть після прийому ліків. Промучившись три дні, жінка пішла за порадою до подругам. І одна з них запитала: «Чи не було на днях ситуації, яку ти не прийняла, від якої тобі стало погано?». Звичайно, ситуація була, що називається, на долоні. Тоді подруга сказала — поки будеш переживати, будеш хворіти. Жінка, подумавши, вирішила, що хворіти вона не хоче, і подумки погодилася з весіллям брата. Буквально через годину біль зник і більше не з’являлася. Це яскрава ілюстрація приказки про те, що «всі хвороби — від нервів».

Для тих, хто вірить тільки матеріальним способам позбавлення, дамо кілька практичних порад.

Здуває живіт після їжі. Причини метеоризму, способи лікування і профілактики

Газоутворення, або метеоризм — це неприємні відчуття, викликані газами, що накопичуються в кишечнику. Вони кажуть про порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, захворюваннях органів черевної порожнини, неправильний спосіб життя.

Якщо здуває живіт після їжі — основні причини

Здуває живіт після їжі? Причини, лікування і методи профілактики можна визначити, з’ясувавши, що ж саме викликає газоутворення. Найчастіше причиною таких неприємних симптомів є харчування. Продукти підсилюють газоутворення, що викликає дискомфорт.

Здуття животаКоли здуває живіт після їжі, причини (лікування — в нашій статті) — це неправильне харчування

Часте вживання газованих напоїв і жирних страв негативно впливає на стінки шлунка, викликаючи утворення газів. Переїдання — поширена причина, пов’язана з швидким поїданням їжі в надмірних кількостях.

Як не дивно, за твердженням лікарів, причиною, чому людину мучить газоутворення, часто стають стреси і нервові зриви.

Порушення роботи нервової системи викликає збої в роботі травлення, яке позначається на травленні їжі. У жінок викликати газоутворення може ПМС або виношування дитини.

Дисбактеріоз, викликаний прийомом ліків тривалий час, часто супроводжується метеоризмом. Захворювання травного тракту викликають здуття, супроводжуючи його неприємними побічними симптомами.

Метеоризм заважає нормального життя людини. Якщо виникає питання, чому здуває живіт після їжі (причини), то лікування і профілактику можна виконати коригуванням щоденного раціону. З харчування виключити:

 • вживання бобових культур, таких як: горох, квасоля;
 • продукти, багаті клітковиною: капуста, яблука, виноград, редька і ріпа;

 • підсилюють процес бродіння в шлунку продукти, приготовлені на основі дріжджів;
 • Здуття живота

  • кисломолочні продукти: кефір, кисле молоко, сметана;
  • продукти, в яких міститься велика кількостей глютену — ковбасні вироби, різні соуси;
  • газовані напої;
  • здуття живота може викликати зловживання борошняними виробами, макаронами, манною кашею на молоці.

  Фахівці рекомендують виключити або зменшити вживання продуктів і страв, що викликають метеоризм, а після цього нормалізувати мікрофлору.

  Хвороби, при яких здуває живіт після їжі

  Захворювання шлунка викликають не тільки здуття живота, але і больові відчуття, нудоту, блювоту. Лікарі виділяють кілька видів основних хвороб, симптомом яких є газоутворення.

  Регулярне здуття живота вимагає постановки правильного діагнозу і негайного лікування. Для цього слід звернутися до фахівця і здати аналізи.

  Найчастіше, коли здуває живіт після їжі, причиною цього є лікування антибіотиками і іншими лікарськими засобами!

  Здуває живіт після їжі: психологічні чинники

  Лікарі звертають увагу, що газоутворення в шлунку може бути викликано психосоматикой, за рахунок потрапляння повітря в шлунок під час прийому їжі. Нервова система людини, під час неспокою або переживання, починає неправильно функціонувати.

  Під час стресу, перевтоми і емоційних навантажень відбувається порушення роботи органів, яке викликає метеоризм. Рішенням цієї проблеми стане розслаблення, прийом заспокійливих.

  Здуття живота

  Психологи рекомендують для усунення неприємних відчуттів в животі слухати спокійну музику, звуки тварин і птахів. Під час прийому їжі не можна нервувати, поспішати, переживати.

  Основні способи лікування, коли здуває живіт після їжі

  Газоутворення в кишечнику потребує лікування, воно залежить від причини появи метеоризму. Коли здуває живіт після їжі і вже визначена причина, лікування може бути наступним:

  • Зміна звичного способу життя і режиму харчування. Обов’язковою є режим дня, виключення продуктів, що викликають метеоризм, відмова від куріння і жувальної гумки.

  Здуття живота

  • Корекція щоденного меню включає в себе зниження споживання молочних продуктів, бобових культур. Дробове харчування, невеликими порціями, сприятиме нормалізації роботи травної системи.
  • Кишкові захворювання вимагають прийому лікарських препаратів, які пропише лікар.
  • Народні засоби здатні допомогти в боротьбі з газоутворенням, налагодити мікрофлору кишечника.

  Кожен раз, коли здуває живіт після їжі, необхідно визначити причину і негайно приступати до лікування.

  Зміна способу життя, як спосіб лікування здуття живота

  Зміна звичного способу життя позитивно позначиться як на роботі всього організму, так і на кишечнику. В першу чергу, фахівці впевнені, що відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв позбавлять від здуття живота.

  Регулярні заняття спортом сприяють поліпшенню травлення. Ранкова зарядка дасть органам можливість «прокинутися» і відчувати себе добре весь день.

  Дієтологи радять в боротьбі з метеоризмом вживати достатню кількість чистої води без газу. Дорослій людині потрібно випивати рідини не менше 2 літрів на добу. Вода сприяє прискоренню перетравлення їжі, що позитивно позначиться на лікуванні здуття.

  Здуття живота

  Необхідно уникати стресові ситуації. Рекомендується більше радіти життю, дивитися добрі і мотивуючі фільми.

  Спеціальна дієта, коли мучить здуття живота

  Лікарі звертають увагу, що дієта, розроблена для людей, яких мучить підвищене газоутворення, сприяє нормалізації роботи кишечника. Вона заснована на правильному харчуванні і виключення з раціону продуктів, що підсилюють метеоризм.

  Основні принципи дієти розраховані на людей, у яких здуває живіт після їжі, що визначили причину і бажаючих почати лікування:

  Здуття живота

  1. Порції повинні бути маленькими. Денний раціон розділяють на 5-6 рівноцінних за калорійністю прийомів.
  2. Рекомендується їсти дуже повільно, ретельно пережовуючи кожен шматочок їжі.
  3. Виключити з меню гостру, жирну і смажену на олії їжу.
  4. Обмежити вживання чорного чаю, кави з молоком.
  5. Відмовитися від спиртних і газованих напоїв.
  6. Пити більше рідини.

  Обмеживши вживання продуктів, що викликають утворення газів, виникає питання, а які ж можна використовувати для приготування страв? Список дозволених продуктів:

  Здуття живота

  • морква, помідори, шпинат, картопля, огірки;
  • банани, мандарини, авокадо;
  • ягоди: чорниця, червона смородина;
  • овес, коричневий рис, гречана крупа;
  • молоко: кокосове або рисове.

  Ці продукти не викличуть бродіння в шлунку і дозволені до вживання. Дієтологи радять готувати страви на пару або запікати в духовці. Під час їжі не можна запивати їжу водою, це призводить до бродіння і гниття в шлунку.

  Під час лікування і профілактики необхідно дотримуватися 6-разового харчування, пити достатню кількість чистої води, останній прийом їжі — за 3 години до сну.

  Медикаментозні препарати, коли здуває живіт після їжі

  Крім дієти і зміни способу життя, для лікування захворювань, що викликають метеоризм, професіонали радять медикаментозне лікування. Вони розділені на кілька видів:

  • ентеросорбенти. Вони спрямовані на поглинання газів в шлунку, швидко діють і легко засвоюються.

  Мінусом таких препаратів є те, що вони виводять не тільки гази, а й корисні речовини. До них відносять: Активоване вугілля, Лактофільтрум, Ентеросгель, Ентерофурил і інші.

  Здуття живота

  • При нестачі ферментів, а також комплексному лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту призначають: Мезим, Панкреатин, Фестал.

  Такі препарати приймають курсом, з подальшим відновленням природної мікрофлори кишечника.

  • Найсильнішими і ефективними засобами є піногасники. До них відноситься Еспумізан.

  Плюсами даного препарату є відсутність протипоказань. Він застосовується для лікування дітей та дорослих.

  Здуття живота

  • Прибуток допомагають нормалізувати мікрофлору. Єдиним їх мінусом є тривалість курсу лікування.

  До них відносяться: Аципол, Хілак форте, Бифиформ та інші.

  Лікування препаратами обов’язково проходить під контролем лікаря. Важливо дотримуватися інструкції і не порушувати курс лікування.

  Що робити, якщо здуває живіт: народні рецепти

  Якщо здуває живіт після їжі, причини визначені, лікування можна здійснювати народними рецептами.

  Для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, що призводять до бродіння і утворення газів, використовують кріп. Кілька способів приготування ліків:

  • Сухі насіння кропу заливають окропом з розрахунку 1 ст. л. на склянку води. Дати відвару постояти 1 годину і приймати протягом доби рівномірними порціями.
  • Насіння кропу добре подрібнити, залити окропом, дати настоятися протягом години. За 30 хвилин до прийому їжі приймати по 100 мл відвару.

  Кріп може знизити тиск, за рахунок розширення кровоносних судин. При гіпотонії дане народний засіб не рекомендується приймати.

  Якщо здуття викликано лямбліями, допомагає такий засіб: свіжий хрін і часник очистити від шкірки, в рівних частинах пропустити через м’ясорубку або подрібнити блендером. Залити 250 мл горілки. Наполягають засіб не менше 10 днів. Потім проціджують і приймають за 30 хвилин до кожного прийому їжі по 1 столовій ложці.

  Звіробій сприяє лікуванню захворювань шлунково-кишкового тракту, надаючи протизапальну дію. Щоб приготувати трав’яний чай, 1 ст. л. сушеного звіробою заливають 200 мл кип’яченої води, настоюють 5 хвилин і проціджують через сито. Приймати чай необхідно по 2-3 склянки на добу протягом 2-3 тижнів.

  Здуття животаЗгідно народній медицині, Звіробій має протизапальну дію і відмінно справляється з налагодженням процесу заспокоєння роботи шлунка.

  Зі свіжих квіток звіробою готують лікувальне масло. Для цього свіжозрізані бутони розтирають і заливають оливковою олією в пропорції 1 до 10.

  Щоб почався процес бродіння, баночку не накриває і залишають на 5 діб в теплому місці. Потім закривають кришкою і залишають на сонці на 60 днів. Після чого масло рекомендується процідити і прибрати в темне, прохолодне місце. Приймають його по 1 чайній ложечці 2 рази на добу не більше 10 днів поспіль.

  У кожному будинку є ромашка. Вона має протизапальну дію і рекомендована для лікування багатьох хвороб. Для кишечника корисний настій з квітів ромашки. Для нього столову ложку заливають окропом і настоюють 4 години. Потім проціджують і вживають відразу перед їжею по 2 столових ложки.

  Здуття живота

  Профілактика — щоб здуття не турбувало

  Що робити для профілактики метеоризму? Якщо лікування не вимагає прийому медикаментів, симптоми усувають коригуванням харчування і народними засобами. Щоб здуття живота не турбувало в подальшому, лікарі звертають увагу на такі профілактичні заходи:

  • харчування має бути дробовим, що включає в себе корисні продукти;
  • обов’язково рекомендується займатися спортом, робити зарядку;
  • психологи радять уникати стресових ситуацій;
  • регулярно відвідувати лікаря і проходити обстеження.

  Щоб больові відчуття і здуття живота не турбували, після лікування не можна забувати про профілактичні заходи. Відновлення мікрофлори кишечника може зайняти тривалий час, під час якого необхідно пам’ятати про здорове харчування та здоровий спосіб життя.

  Що робити, якщо здуває живіт після їжі, які причини і лікування цього досить дискомфортного стану — про все це в запропонованому відео:

  Відео про лікування підвищеного газоутворення (коли здуває живіт після їжі):

  Здуття живота. Причини і лікування у дорослих

  Здуття живота настільки часто зустрічається в наш час, що це явище можна назвати епідемією. У більшості людей харчування не збагачене корисними поживними речовинами і бідна за своїм складом. Якщо сюди ще додати щоденні стреси, вплив різних забруднень, часом безконтрольний прийом ліків, то зовсім не дивно, що такою проблемою, як здуття живота страждають мільйони людей.Здуття живота

  Здуття живота до того ж може створювати не тільки не приємні фізичні відчуття, але і не зручність, коли мова заходить про підвищеному газоутворення.

  Здуття живота іноді може говорити і про більш серйозні приховані проблеми із здоров’ям. Це один з найбільш поширених симптомів кандидозу, може привести до розладів травної системи, алергії та інших захворювань.

  Здуття живота — це скупчення газів в кишечнику, яке відбувається через порушення роботи травлення. Здуття супроводжується збільшенням в області живота і неприємними відчуттями розпирання зсередини. Все це створює відчуття переповненості шлунка, кольки в кишечнику і приносить дискомфорт.

  У більшості випадків такий стан носить тимчасовий характер і незабаром проходить.

  Але в деяких випадках здуття живота може бути проявом більш серйозних захворювань. Скупчення газів в кишечнику може бути проявом таких захворювань, як:

  Хронічний панкреатит, коли організму не вистачає ферментів, що виробляються підшлунковою залозою для перетравлення їжі;

  Синдром роздратованого кишечника;

  Одночасно з здуттям живота можуть бути і інші симптоми, такі, як:

  Шкірні висипання або кропив’янка;

  Сльозотеча, свербіж в горлі та інші ознаки алергічної реакції;

  Запор або пронос;

  Блювота або нудота;

  Кров в сечі або калі;

  Ні з чим не пов’язана втрата ваги;

  Затуманення і проблеми з концентрацією уваги;

  Біль в області лімфатичних вузлів, розташованих в області паху, горла, пахв.Здуття живота

  У таких випадках потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження, щоб виявити захворювання якомога раніше.

  Існує десятки причин, які можуть викликати здуття живота. Це може бути:

  Алергія або непереносимість певних продуктів;

  Дисфункція щитовидної залози;

  Захворювання органів травлення.

  Це тільки деякі причини, які можуть викликати здуття живота і підвищене газоутворення. Якщо здуття живота не викликано яким-небудь захворюванням, то найчастіше воно виникає при порушенні роботи травної системи або після вживання певних продуктів.

  На нормальну роботу кишечника і шлунка можуть впливати різні чинники, в тому числі і здатність нормально засвоювати їжу, сон або стрес.

  Для багатьох причиною може порушення перетравлення білків, в результаті чого в кишечнику відбувається бродіння, порушення розщеплення вуглеводів і цукрів внаслідок недостатньої кількості ферментів.

  У більшості випадків здуття живота пов’язане з неправильним харчуванням. Швидке вживання їжі, що не пережовуючи її, в результаті чого частина повітря може потрапляти в шлунок, вживання у великій кількості газованих напоїв.

  Також здуття живота може бути викликане вживанням певних продуктів, які погано засвоюються і перетравлюються організмом.

  Виникнення здуття живота може бути після вживання молочних продуктів, продуктів, що містять грубу клітковину і крохмаль, такі, як капуста, картопля, горіхи, насіння соняшнику.Здуття живота

  Солодощі, здобні булочки, боби, горох, чорний хліб — можуть стати причиною появи підвищеного газоутворення і здуття живота. Спроба позбутися від печії за допомогою соди іноді також може причиною появи газів в кишечнику.

  Щоб зрозуміти, які продукти викликають підвищене газоутворення і призводять до здуття живота, потрібно стежити за своїм станом після вживання певних продуктів і переглянути своє харчування. Так, більше вживати тушкованих і варених овочів, круп. Замість молока, вживати кисломолочні продукти, сир, йогурт.

  Під час їжі добре додавати в страви імбир, кмин, кардамон, зелень петрушки і кропу, які знижують газоутворення. Пийте трав’яний чай з м’ятою, ромашкою або звіробоєм. З лікарських препаратів в цьому випадку може допомогти прийом тільки ферментів.

  Лікування здуття живота в домашніх умовах

  Найпоширенішим способом лікування здуття живота в домашніх умовах є прийом активованого вугілля. Це не дороге доступне лікарський засіб, який можна купити в будь-якій аптеці без рецепта. Він володіє хорошими адсорбуючі властивості і не всмоктується в кров.

  Його приймають три, чотири рази на день по 1-2 грами за один прийом протягом від 3 до 7 днів. Дві, три подрібнені таблетки, запиті водою, допоможуть швидко впоратися з метеоризмом і здуттям.

  Єдиним протипоказанням до прийому активованого вугілля є захворювання шлунка: гастрит, виразка, а також виразка дванадцятипалої кишки.

  Поряд з цим потрібно виключити зі свого харчування продукти, які можуть призводити до здуття.

  Лікування здуття живота народними засобами

  Для лікування здуття живота в домашніх умовах і підвищеного газоутворення в народній медицині найчастіше використовують відвари і настої трав, що володіють властивостями перешкоджати бродінню і пригнічувати газоутворення в кишечнику.

  Кропова вода. Найвідоміше народний засіб — кропова вода. Її можна давати навіть немовлятам.

  Для приготування укропной води столову ложку насіння кропу городнього залити 300 мл гарячої води і настояти в термосі або банку протягом трьох, чотирьох годин. Потім відвар процідити і приймати по 100 мл 3-4 рази на день приблизно за годину до прийому їжі.

  Аптечна ромашка. Столову ложку квіток ромашки залити склянкою окропу і прокип’ятити п’ять хвилин. Дати настоятися протягом 3-4 годин. Приймати за 15-20 хвилин перед прийомом їжі 4 рази на день по 2 столові ложки.Здуття живота

  Настій кмину. Заварити 3-4 чайні ложки подрібненого насіння кмину двома склянками окропу. Настояти дві години і процідити. Приймають настій по чверті склянки перед їдою.

  Відвар дудника. Відвар дудника допомагає, коли здуття живота викликано порушенням травлення. Столову ложку подрібненого кореня дудника залити склянкою окропу і настояти 10 хвилин. Приймати тричі на день, розділивши відвар рівними порціями. Крім того, можна жувати свіже листя дудника.

  Народна медицина знає масу рецептів трав’яних зборів, які допомагають впоратися з здуттям живота.

  Майоран (2 частини), листя ожини (3 частини), листя лісової суниці (1,5 частини) подрібнити. Взяти 2 столові ложки збору і залити 500 мл окропу. Настояти 25-30 хвилин і процідити. Приймати відвар по 100 мл перед їжею.

  Цей збір добре допомагає від здуття живота після операції, яке часто буває через ослаблення активності кишечника.

  Подрібнені коріння аїру болотного, тирлич, дягелю, золототисячник і звіробій, взяті в рівних пропорціях змішати. Взяти 2 столові ложки збору і залити 500 мл окропу.

  Поставити на півгодини на водяну баню. Потім процідити і приймати по 100 мл у теплому вигляді.

  Змішати 2 частини крушини і по одній частині кореня валеріани, кульбаби і кропиви дводомної. Заварювати і приймати, як і в попередньому рецепті.

  Змішати в рівних частинах звіробій, сухоцвіт і деревій. Взяти три столові ложки подрібненого збору і заварити одним літром окропу. Настояти 2 години і процідити. Приймати настій 4-5 разів на день. Цей настій допомагає і при печії.

  Змішати два частини листя м’яти перцевої, 2 частини кореня валеріани і 1 частина насіння фенхелю (або кропу). Дві чайні ложки збору залити склянкою окропу і настояти не менше 20 хвилин. Процідити і приймати вранці і ввечері на ніч по півсклянки.

  При здутті живота перед і під час місячних можна заварювати як чай збір з польового хвоща і насіння селери.

  Після рясного застілля впоратися з здуттям живота допоможуть спеції: кмин, імбир і кайенский перець. Можна також зробити відвар з насіння кмину і майорану. Для цього столову ложку подрібненого насіння залити склянкою окропу і настояти не менше 15 хвилин. Процідити і приймати два рази на день по півсклянки.Здуття живота

  У домашніх умовах при здутті живота можна пити зелений чай, заварений особливим способом. Робиться це так. Пакетик зеленого чаю або кілька листів, змішати зі столовою ложкою ромашки аптечної і додати дрібку кмину.

  Все це в заварювальному чайнику залити гарячою водою (близько 85 градусів) і настояти 10 хвилин. Пити в теплому вигляді.

  Добре при здутті допомагає імбирний чай, знімає спазми і зміцнює імунітет.

  Можна приготувати чай, заваривши лавровий лист, м’яту і ромашку.

  Ще одна хороша домашнє засіб від здуття живота суміш імбиру з соком лимона.

  Для цього вичавити сік лимона. Столову ложку соку змішати з 5 грамами подрібненого імбиру. Його можна купити готовий в магазині у відділі спецій.

  У цю суміш додати дрібку солі. Приймати до їди протягом 8-10 днів для поліпшення роботи шлунка і підвищення апетиту.

  При гастриті з підвищеною кислотністю приготувати суміш з меду і насіння фенхелю, взятих в рівних пропорціях. Приймати по одній столовій ложці.

  Дотримання дієти відіграє важливу роль в запобіганні здуття живота і появі метеоризму. Щодня потрібно вживати не менше 25-30 грамів клітковини.

  Прибуток. Прибуток містять дружні кишечнику бактерії, вбиваючи «шкідливі» бактерії, які можуть викликати проблеми зі здоров’ям травного тракту. Можна приймати спеціальні добавки, що містять пробіотики або вживати продукти, що містять їх такі, як кефір, йогурт, чайний гриб і інші.

  Сирі молочні продукти. Більшість з нас вживають пастеризовані молоко та інші молочні продукти. І вони, як правило, не містять ферментів, які потрібні для травлення. Тому багато людей думають, що у них є непереносимість на лактозу — молочний білок. А причина може бути як раз в самих молочних продуктах.

  Це також відноситься до ароматизованим йогуртам, кисломолочним продуктам, які також можуть викликати здуття живота.

  Багаті водою фрукти і овочі. Намагайтеся їсти більше сирих або варених, приготованих на пару, тушкованих овочів, що містять велику кількість води. Це огірки, зелень, дині, ягоди, кавуни і інше.

  Покращують травлення і зменшують газоутворення такі спеції і трави, як імбир, кульбаба, алое вера, фенхель.

  Включайте в своє меню свіжу зелень петрушки, кропу, селери, орегано та інші. Багато з цих трав діють як діуретики, виводять зайву рідину з організму, покращують травлення, розслаблюють м’язи кишечника, запобігають запори.Здуття живота

  Пийте достатню кількість чистої води. Як рекомендують лікарі, 6-8 склянок води в день повинно стати нормою. У воду можна додати свіжі фрукти або трави.

  Обмежте вживання алкоголю, напоїв, що містять кофеїн.

  Кожна людина індивідуальна і не обов’язково, що нижче перераховані продукти будуть викликати здуття і метеоризм у кожного. Але все ж ці продукти найчастіше стають винуватцями, що викликають здуття живота і метеоризм.

  До таких продуктів відносяться:

  Цукор і підсолоджені закуски, напівфабрикати з великою кількістю цукру, в тому числі штучні підсолоджувачі ксиліт, сорбіт, аспартам та інші;

  Більшість молочних продуктів, в тому числі продукти, що містять штучні ароматизатори;

  Очищене зерно і зернові продукти. Клейковина важко перетравлюється багатьма людьми. Сюди можуть відноситися кукурудза, овес та інші продукти.

  Овочі, такі, як капуста (білокачанна, броколі, кольрабі, цвітна капуста, брюссельська), цибуля, у деяких людей часник;

  Бобові: квасоля, боби, горошок і інші;

  У деяких випадках бродіння в кишечнику, а, отже, здуття і газоутворення, можуть викликати персики, яблука, кісточкові, авокадо.

  Це далеко не повний список продуктів, що викликають здуття живота. У кого то може бути реакція може бути і на інші продукти, що не входять в цей список.

  Крім дотримання дієти і виключення зі свого меню продуктів, що викликають здуття живота, вживання відварів трав і зборів, позбавити від неприємного відчуття, яке викликане здуттям живота, допоможуть фізичні вправи. Робіть щодня вранці гімнастику, включивши вправи на присідання, підйом ніг. Крім того корисний буде біг підтюпцем, плавання, ритмічна ходьба.

  Фізична активність допомагає краще працювати травній системі. Займайтеся, по крайней мере, півгодини в день. Але не перестарайтеся. Перетренування може привести до стресу, так як наднирники більше виробляють гормону стресу кортизолу.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *